Przygoda w USA - zobacz jak ją rozpocząć

usaAmbasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX. Jest on finansowany przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2017/18. O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum. Uczestnicy będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Program FLEX pokrywa następujące koszty:

• Podróż z miejsca zamieszkania do USA (do rodziny goszczącej) oraz powrót z USA
• Miesięczne stypendium na własne wydatki
• Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku
• Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej
• Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce
• Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej).

W Programie FLEX może wziąć udział uczeń trzeciej klasy gimnazjum lub pierwszej klasy liceum/technikum, który:

• ma polskie obywatelstwo;

• urodził się między 01.01.2000 a 31.12.2001;

• zna język angielski w stopniu komunikatywnym;

• spełnia wymogi dot. uzyskania wizy USA oraz nie spędził więcej niż 3 miesiące w ciągu ostatnich 5 lat w USA

Osoby zainteresowane powinny zarejestrować się oraz wypełnić formularz online do 18 października 2016 r.http://ais.americancouncils.org/flex

Program FLEX działa od 25 lat i po raz drugi będzie realizowany w Polsce. W poprzedniej edycji otrzymaliśmy ponad 1300 zgłoszeń. Po długiej rekrutacji 30 polskich uczniów otrzymało szansę wyjazdu do USA. Nasi stypendyści mieszkają w różnych stanach: od Kalifornii po Północna Karolinę, od Teksasu po Północną Dakotę. Chodzą do różnych szkół średnich, biorą udział w zawodach sportowych, udzielają się w wolontariacie. Ten rok będzie dla nich niezapomniany. Na naszym profilu FLEX Poland można śledzić ich losy. Wśród nich są również dzieci absolwentów programów wymiany rządu USA :)

Więcej informacji:

Strona www: http://americancouncils.pl/pl/programs/future-leaders-exchange/

Ulotka: http://americancouncils.pl/wp-content/uploads/2016/09/2017-18-Flyer_PL.pdf

Broszura: http://americancouncils.pl/wp-content/uploads/2016/09/2017-18-Expansion-Brochure_PL.pdf

Projekt jest administrowany przez American Councils for International Education. Ambasada USA nie jest jego organizatorem, proszę więc wszelkie pytania kierować do American CouncilsTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Będziemy wdzięczni za przekazanie powyższych informacji na temat ww. programu Państwa dzieciom i uczniom, udostępnienie ich w innym miejscu widocznym dla uczniów i nauczycieli oraz zamieszczenie tej informacji na stronie internetowej Państwa instytucji. Jeżeli istnieje również możliwość zorganizowania spotkania w Państwa placówce, przedstawiciel American Councils z przyjemnością spotka się z uczniami i nauczycielami, aby móc przybliżyć im zasady uczestnictwa w Programie FLEX.