Poradnik Sołtysa - zobacz jak działać efektywnie

Jeśli jesteś sołtysem lub chcesz aby Twoja rada sołecka działała w Twoim imieniu zajrzyj do poradnika wypracowanego przez sołtyski i sołtysów. Więcej o tym jak prowadzić nie tylko zebranie wiejskie u Jacka Piwowarskiego, sołtysa Wiązownicy Kolonii, współpracującego z nasza Fundacją.

Poradnik - pdf

W powiecie sandomierskim można też „lub”

(…) lub czasopisma – fragment zdania usunięty z przyjętego już w 2002 rządowego projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, zmieniający sens i zakres obowiązywania niektórych kluczowych ustaleń tej ustawy... (cytat z Wikipedii)

W kwietniu br. Fundacja Fundusz Lokalny SMK złożyła wniosek o dotację w kwocie 5 tys. PLN na realizację zadania publicznego ze środków powiatu sandomierskiego (wniosek tu). Konkurs jak to konkurs „raz się wygrywa a raz przegrywa”. Kluczowe, bez względu na wynik wiedzieć dlaczego. W tym konkretnym przypadku Komisja Konkursowa, a w następstwie i zarząd powiatu zadecydowali, iż nasza oferta nie jest godna środków publicznych. Postanowiliśmy zbadać dlaczego...

Czytaj więcej: W powiecie sandomierskim można też „lub”

Dźwięk syren w godzinę "W" w całej Polsce

1 sierpnia 2015 obchodzimy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W całej Polsce odbywają się obchody i uroczystości. Łączącym elementem w tym dniu będą syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17:00 na jedną minutę w całym kraju dla upamiętnienia bohaterskich czynów żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy. Przyłączmy się !!!

„Młodzi głosują” – wybory parlamentarne 2015

mlodzi glosujaRozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacji wyborczej – „Młodzi głosują”!

25 października zagłosujemy w wyborach powszechnych do Sejmu i Senatu RP.  Jak pozytywnie wpłynąć na frekwencję, zainteresowanie polityką i poczucie sprawczości szczególnie wśród młodych ludzi? - to pytania, które często powracają w debacie publicznej z okazji wyborów. Młodzi głosują to program, który od 1995 roku pokazuje, że młodzi ludzie chcą i potrafią być aktywnymi oraz świadomymi obywatelami i obywatelkami.   

W ramach programu Młodzi głosują uczniowie i uczennice gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołachsymulację wyborów powszechnych. Dodatkowo organizują działania edukacyjne i prowadzą projekty młodzieżowe takie jak debaty, zajęcia z zakresu edukacji wyborczej oraz kampanie profrekwencyjne. 

Czytaj więcej: „Młodzi głosują” – wybory parlamentarne 2015

Masz głos, masz wybór - nabór do 12 kwietnia

Szanowni Państwo, 
zapraszamy do przyłączenia się do tegorocznej edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór, organizowanej przez Fundację S. Batorego. Zgłoszenia do akcji przyjmowane są do 12 kwietnia.

Czytaj więcej: Masz głos, masz wybór - nabór do 12 kwietnia