Chwila inspiracji od innych - WYNIKI KONKURSU "Opowiedz..." 2014

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi wynikami etapu ogólnopolskiego Konkursu "Opowiedz..." 2014 - Działaj Lkalnie! To chwila inspiracji dla tegorocznych realizatorów inicjatyw w ramach konkursu Działaj Lokalnie !

A oto nagrodzone filmy:

Czytaj więcej: Chwila inspiracji od innych - WYNIKI KONKURSU "Opowiedz..." 2014

„Międzypokoleniowa solidarność na rzecz utrzymania tradycji” - Działaj Lokalnie 2014

Poświęcenie wyremontowanej kapliczki w Słomianej

Remont kapliczki wykonany został w ramach projektu „Międzypokoleniowa solidarność na rzecz utrzymania tradycji” realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Studzieńcu i został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2014” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie w Zbydniowie oraz środki gminy Pysznica.

GALERIA ZDJĘĆ

„Daleko, Blisko – RAZEM” – czas na dalszą współpracę - Działaj Lokalnie VIII

Relacja z projektu „Daleko, blisko – RAZEM”. Projekt realizowany w ramach Programu Działaj Lokalnie VIII realizowanego przez nieformalną „Grupę Wisła”.

Wspólny tydzień spędzony z młodzieżą ukraińską dobiegł końca. W terminie od 9 do 17 września 2014 mieliśmy możliwość gościć 13 osobową Polonię z Ukrainy z miejscowości Czortków, liderem grupy ukraińskiej jest Pani Nataliya Ivatsiv, natomiast liderem projektu po stronie polskiej jest Pan Dariusz Bukowski. Młodzież ukraińska miała możliwość przyjrzeć się pracy Fundacji, grup wolontarystycznych działających przy Fundacji, nastąpiła wymiana dobrych doświadczeń, aby wspólnie wypracować plan działania na przyszły rok.

Czytaj więcej: „Daleko, Blisko – RAZEM” – czas na dalszą współpracę - Działaj Lokalnie VIII

Młodzi reporterzy na dużym ekranie - Działaj Lokalnie VIII - 2014

"Pierwszy tydzień roku szkolnego był bardzo pracowity dla Małych Reporterów z Chłopskiej Woli, gdyż trzeba było zmontować materiał filmowy nagrany w trakcie warsztatów, odbyła się również zaplanowana wizyta w Telewizji Miejskiej Stalowa Wola, a w sobotę długo wyczekiwany "Piknik pod gwiazdami"...

Czytaj więcej: Młodzi reporterzy na dużym ekranie - Działaj Lokalnie VIII - 2014

Zmieniając otoczenie - zmieniamy siebie - Jadachy, Działaj Lokalnie 2014

Finał konkursu " W Jadachach może być piękniej"

W czerwcu Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnobrzegu oraz Urzędem Miasta i Gminy Nowa Dęba rozpoczęło realizację projektu "Zmieniając otoczenie - zmieniamy siebie". Głównym celem projektu jest aktywizacja mieszkańców Jadachów w kierunku poprawy wizerunku miejscowości poprzez zagospodarowanie i zazielenienie przestrzeni publicznej wzdłuż drogi powiatowej. W ramach projektu zorganizowaliśmy już konkurs pod hasłem "W Jadachach może być piękniej" na najładniej ukwiecony pas przestrzeni publicznej między posesją a drogą powiatową...

Czytaj więcej: Zmieniając otoczenie - zmieniamy siebie - Jadachy, Działaj Lokalnie 2014