Śladami pradziejowego Sandomierza - spacer w ramach projektu "Letnie wietrzenie Sandomierza"

pradzieje1miniDziewczyny z grupy Retrospektor były wolontariuszami podczas wycieczki śladami pradziejowego Sandomierza. Były w uszytych przez siebie strojach dawnych: wczesnośredniowiecznym oraz z okresu wpływów rzymskich. Przespacerowaliśmy się po Sandomierzu szlakiem kultury złockiej z okresu neolitu.

Czytaj więcej: Śladami pradziejowego Sandomierza - spacer w ramach projektu "Letnie wietrzenie Sandomierza"

Średniowieczny spacer po Sandomierzu - w ramach Letniego wietrzenia Sandomierza 2015

18 lipca 2015 roku o godzinie 15:00 rozpoczął się spacer po średniowiecznym Sandomierzu - spacer ten w średniowiecznej sukni poprowadziła przewodniczka Małgorzata Jońca.

Czytaj więcej: Średniowieczny spacer po Sandomierzu - w ramach Letniego wietrzenia Sandomierza 2015

"Sandomierzanie Odrodzeni – śladem mieszkańców renesansowego Sandomierza”

W dniu 18.07.2015 o godzinie 9.00 odbyła się wycieczka pt. "Sandomierzanie Odrodzeni – śladem mieszkańców renesansowego Sandomierza” organizowana w ramach projektu "Letnie wietrzenie Sandomierza”.

Czytaj więcej: "Sandomierzanie Odrodzeni – śladem mieszkańców renesansowego Sandomierza”

Spacerkiem po barokowym Sandomierzu

Aż cisnęły się na usta słowa Marka Sochackiego "Kto, to miasto wyczarował/Z jakiej baśni je zabrano/Może stworzył je cukiernik/I mgieł lukrem pokrył rano/Może je malował pędzlem/Któryś z starych mistrzów włoskich/Tyle słońca w nim się mieni/Barw tak ciepłych
i radosnych”.

Czytaj więcej: Spacerkiem po barokowym Sandomierzu

Warsztaty wolontariuszy w ramach projektu „Letnie wietrzenie Sandomierza…”

W dniu 14 lipca odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe wolontariuszy w ramach projektu „Letnie wietrzenie Sandomierza…”. W ramach spotkania odbyło się cerowanie strojów dawnych należących do Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz miała miejsce wycieczka po Sandomierzu szlakiem renesansowym. Po zakończeniu wycieczki odbyło się wspólne ognisko i warsztaty kulinarne w Wielogórze, w chacie pani Marii Judy.

Czytaj więcej: Warsztaty wolontariuszy w ramach projektu „Letnie wietrzenie Sandomierza…”