DYPLOM MARZEŃ - kolejna edycja konkursu

Daj szansę na DYPLOM Z MARZEŃ

Ruszyła kolejna edycja konkursu „DYPLOM Z MARZEŃ”, adresowanego do pozarządowych organizacji lokalnych i grup nieformalnych, o udział w Programie Stypendiów Pomostowych. Jeśli chcesz wspierać najzdolniejszych maturzystów ze wsi i małych miast i spełnić ich marzenia o studiowaniu, zgłoś się do konkursu!

Zapraszamy wszystkie zainteresowane lokalne NGO do udziału w Programie finansowania stypendiów na I rok studiów. Konkurs skierowany jest do organizacji lokalnych, które chciałyby dołączyć do koalicji partnerów uczestniczących w Programie Stypendiów Pomostowych i które prowadzą już programy stypendialne dla swoich społeczności lokalnych lub są gotowe wkrótce takie uruchomić.

Uczestnicząc w Programie, organizacja pozarządowa daje swoim podopiecznym niepowtarzalną szansę zaistnienia w systemie stypendialnym, w ramach którego młodzi ludzie mogą otrzymać stypendium na I rok studiów w wysokości 5.000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 złotych, a także wsparcie finansowe podczas dalszej edukacji akademickiej.

Do udziału w Konkursie zapraszamy organizacje, które będą uczestniczyć w Programie Stypendiów Pomostowych po raz pierwszy. Warunkiem udziału w Programie jest zgromadzenie 25% kosztu stypendium na I rok studiów, przy czym organizacje zlokalizowane na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców mogą się ubiegać o dodatkowe dofinansowanie w wysokości 20% kosztu stypendium z Fundacji Wspomagania Wsi - wkład finansowy organizacji wynosi wówczas tylko 5%.

Konkurs realizowany jest w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, rozbudowanego systemu stypendialnego, wspierającego zdolnych i ambitnych młodych ludzi z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Stypendyści pomostowi, osiągający bardzo dobre wyniki w nauce, po I roku studiów mogą ubiegać się o stypendia na II rok i kolejne lata studiów, stypendia na studia zagraniczne, stypendia doktoranckie, a nawet staże za granicą oraz stypendia językowe.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ KONKURSU DYPLOM Z MARZEŃ 2015 ORAZ JEGO ZASADAMI.

Konkurs jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

„Stypendia Pomostowe” są jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu szerokiego grona Partnerów: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji PZU, Fundacji Wspomagania Wsi, Fundacji BGK, Fundacji Orange, Fundacji BGŻ, a także koalicji ok. 100 lokalnych organizacji pozarządowych. Program jest realizowany przy wsparciu organizacyjnym Agencji Nieruchomości Rolnych. 

Konkursem i całym Programem Stypendiów Pomostowych zarządza Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 kwietnia 2015 roku.

Więcej informacji o Stypendiach Pomostowych i Konkursie: www.stypendia-pomostowe.pl

***************

Organizator:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości 

Sterlinga 27/29 lok. 501, 90-212 Łódź, tel.: 42 632 59 91, 631 95 58, e-mail:  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

www.stypendia-pomostowe.pl

www.fep.lodz.pl