Klasa BGŻ - najlepsi gimnazjaliści - oferta dla was!

Klasa BGŻ:  RÓWNE SZANSE – NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

Utalentowani, zdolni, zaangażowani społecznie gimnazjaliści – to właśnie do nich adresowany jest program stypendialny „Klasa BGŻ”.

Klasa BGŻ to ogólnopolski program stypendialny, który umożliwia uzdolnionym absolwentom gimnazjum, pochodzącym z małych miejscowości, których sytuacja materialna i społeczna może utrudniać im dalszy rozwój, naukę w renomowanych liceach w największych miastach w Polsce.

5 liceów partnerskich – 5 lokalnych koordynatorów programów zapewniają uczniom edukację na najwyższym poziomie:

- VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie - XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu - I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie - III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni - XIII LO w Szczecinie

W ciągu 12 lat historii trwania programu, 566 młodych ludzi z ponad 300 miejscowości z całej Polski otrzymało wsparcie finansowe na rozwój i edukację. Obecnie w programie w 5 szkołach uczy się 159 uczniów. Od 2009 roku projekt objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  W listopadzie 2012 roku „Klasa BGŻ” zdobyła tytuł najlepszego programu stypendialnego przyznawanego przez firmy w konkursie „Dobre Stypendia 2012”.

 Otrzymać stypendium może absolwent szkoły gimnazjalnej, który: dobrze się uczy  (średnia ocen co najmniej 4,8), pochodzi z rodziny, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty minimum socjalnego tj. 912,00 zł, mieszka na wsi, w małym mieście lub mieście powiatowym (ziemskim), chce się rozwijać, ma ponadprzeciętną motywację, lubi i chce pomagać innym (wolontariat, pomoc społeczna) zostanie zarekomendowany przez szkołę macierzystą.

W roku szkolnym 2015/2016 do 5 szkół przyjmiemy 50 stypendystów.

Co oferuje program? Uczeń zakwalifikowany do programu otrzymuje: 4-letnie stypendium: 3 lata pełnego wsparcia w trakcie nauki w liceum w wysokości ok. 8000 zł rocznie (w tym opłata za Internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, zajęcia dodatkowe, udział w lipcowym obozie integracyjnym, stała opieka wychowawcza, wszechstronny rozwój talentów i kompetencji społecznych) oraz stypendium pomostowe na I roku studiów dostęp do nagród stypendialnych oraz przygotowanie do prestiżowych stypendiów zagranicznych wieloletnie wsparcie po zakończeniu nauki w liceum i na studiach oraz bogatą ofertę rozwoju zawodowego (praktyki, staże, oferty pracy w Banku i u klientów Banku) członkostwo w prestiżowym Stowarzyszeniu Absolwentów Klasy BGŻ, w którym obecnie działa 406 absolwentów

Program jest efektywną formą wyrównywania szans edukacyjnych. Potwierdzają to wyniki uczniów „Klasy BGŻ”, znacznie lepsze od średniej ocen osiąganych w poszczególnych szkołach partnerskich oraz ponadprzeciętne osiągnięcia absolwentów na studiach wyższych i w życiu zawodowym.

Rekrutacja do XIII edycji programu rozpoczęła się 2 marca 2015 r. i potrwa do 12 kwietnia (z wyjątkiem liceum w Krakowie, gdzie rekrutacja trwa do 30 kwietnia).

Kandydaci mogą zgłaszać się do programu za pomocą specjalnego formularza on-line dostępnego na stronie: http://www.fundacja.bgz.pl/klasa_bgz/Aplikacja_on_line.html

Więcej informacji: http://www.fundacja.bgz.pl, http://www.absolwenciklasybgz.pl/

Pytania prosimy kierować  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem 22 860 57 93