Artykuły

"Instrumenty ochrony praw obywatelskich"

Fundacja Fundusz Lokalny SMK zaprasza na szkolenie pt. "Instrumenty ochrony praw obywatelskich", które odbędzie sie dnia 25 stycznia w Przybysławicach. Szkolenie poprowadzi Barbara Wójcik, doktorantka w katedrze Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, aplikantka radcowska, zatrudniona w organizacji pozarządowej. Celem szkolenia jest przedstawienie konstrukcji wybranych instrumentów ochrony prawa opartych o unormowania o charakterze publicznoprawnym.

Osoby zainteresowane szkoleniem mogą w terminie do 16 stycznia br. zadać konkretne pytania, postawić tezy, przygotować problemy na podstawie których zostanie doprecyzowany i uszczegółowiony program szkolenia.

Zakres tematyczny pytań:

  1. Ustawa samorządowa – relacje organ wykonawczy a organ stanowiący;
  2. Kodeks Postępowania Administracyjnego - problem skargi, odwołań, decyzji, etc.;
  3. Ustawa o dostępie do informacji publicznej;
  4. Ustawa o ochronie danych osobowych.

Pytania należy kierować na adres mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie odbędzie się 25 stycznia br.  w godzinach 10.00 - 16.00 w Pensjonacie „Wichrowe Wzgórza”, Przybysławice 34  gm. Klimontów.

Płatność za szkolenie: przedstawiciele i pracownicy organizacji pozarządowych oraz pracownicy gmin i powiatów partnerskich (współfinansujących działalność Fundacji w 2012 r.) – szkolenie bezpłatne. Pozostałe osoby: 100 PLN/osoba (w tym koszt poczęstunku i materiałów szkoleniowych).