Harmonogram szkoleń w ramach FIO - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

FIO nowe logoZdobądź 5000 złotych na lokalną inicjatywę - weź udział w szkoleniu

W ramach projektu Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalnew latach 2014 – 2016 nowopowstałe organizacje społeczne oraz grupy nieformalne (min. 3 osoby) mogą uzyskać dotację do wysokości 5000 złotych na zadania mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego.

Przykładowe obszary objęte wsparciem finansowym: pomoc społeczna; rozwój gospodarczy; ochrona i promocja zdrowia; działalność na rzecz seniorów; promocja tradycji narodowych; wypoczynek dzieci i młodzieży; promocja dziedzictwa narodowego; promocja i organizacja wolontariatu; pomoc dla Polonii i Polaków za granicą; rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Więcej obszarów: art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zobacz również broszury informacyjnej Nr 4 „Warto działać lokalnie”.

Szkolenie  „Jak efektywnie uczestniczyć w projekcie  „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” odbędą się:
2 luty 14.00 - sala narad Starostwa Powiatowego w Ropczycach;
3 luty godz. 14.00 - sala narad Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu;
4 luty godz. 16.00 - sala narad Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli;
6 luty godz. 17.00 - dom weselny KRIS-MAT” w Rzochowie gm. Przecław, powiat mielecki; 
9 luty godz. 15.00 - sala narad Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej;

Ramowy program spotkania

  • O programie FIO, projekcie Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne i możliwych do realizacji inicjatywach w ramach ww. programu i projektu 
  • Pytania i odpowiedzi - cz. 1
  • Regulamin, formularz wniosku, karta oceny wniosku
  • Pytania i odpowiedzi - cz. 2
  • O animacji lokalnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii Programu Mobilny Doradca

Formularze konkursowe: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl  

Dodatkowych informacji udzieli:  Stanisław Baska, Tel.: 607 560 016, E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.