Matematyka królową nauk?

mbankRusza nabór wniosków do IV edycji mPotęgi: czekają granty do 8 tys. zł na naukę matematyki!
Fundacja mBanku po raz czwarty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. 
W rozpoczętym właśnie programie mPotęga  wnioskodawcy mogą ubiegać się o  granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Jest o co walczyć. Tylko w ubiegłorocznej edycji programu przyznano dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,2 mln zł. 

mPotęga to największy program prowadzony przez Fundację mBanku. Ma on za zadanie popularyzować matematykę wśród dzieci i młodzieży i pokazać im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia.

Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy i rutynę w nauczaniu matematyki oraz zachęcali swoich uczniów do nieszablonowego myślenia i odkrywania fascynującego świata matematyki.

Zasady mPotęgi są proste:

- Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

- Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski.

- Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.

- Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Nabór wniosków w czwartej edycji trwa do 10 maja br. Więcej informacji oraz formularze wnioskowe dostępne są na stroniewww.mPotega.pl