Chwila inspiracji od innych - WYNIKI KONKURSU "Opowiedz..." 2014

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi wynikami etapu ogólnopolskiego Konkursu "Opowiedz..." 2014 - Działaj Lkalnie! To chwila inspiracji dla tegorocznych realizatorów inicjatyw w ramach konkursu Działaj Lokalnie !

A oto nagrodzone filmy:

Czytaj więcej: Chwila inspiracji od innych - WYNIKI KONKURSU "Opowiedz..." 2014

„Międzypokoleniowa solidarność na rzecz utrzymania tradycji” - Działaj Lokalnie 2014

Poświęcenie wyremontowanej kapliczki w Słomianej

Remont kapliczki wykonany został w ramach projektu „Międzypokoleniowa solidarność na rzecz utrzymania tradycji” realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Studzieńcu i został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2014” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie w Zbydniowie oraz środki gminy Pysznica.

GALERIA ZDJĘĆ

„Daleko, blisko – RAZEM” już jest - inicjatywa Działaj Lokalnie 2014

Rozpoczął się projekt realizowany w ramach Programu Działaj Lokalnie VIII realizowanego przez grupę nieformalną „Wisła”. Od trzech dni gościmy na terenie powiatu tarnobrzeskiego i sandomierskiego młodzież ukraińską. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców, grupy nieformalne (szkoły, stowarzyszenia, parafie) do włączenia się w działania pomocy Polonii zamieszkującej miasto i powiat Czortków na Ukrainie.

Czytaj więcej: „Daleko, blisko – RAZEM” już jest - inicjatywa Działaj Lokalnie 2014

Młodzi reporterzy na dużym ekranie - Działaj Lokalnie VIII - 2014

"Pierwszy tydzień roku szkolnego był bardzo pracowity dla Małych Reporterów z Chłopskiej Woli, gdyż trzeba było zmontować materiał filmowy nagrany w trakcie warsztatów, odbyła się również zaplanowana wizyta w Telewizji Miejskiej Stalowa Wola, a w sobotę długo wyczekiwany "Piknik pod gwiazdami"...

Czytaj więcej: Młodzi reporterzy na dużym ekranie - Działaj Lokalnie VIII - 2014

Relacja z projektu - Anulki 2014 - Działaj Lokalnie VIII

W dniu 24.07.2014 r. odbyła się plenerowa, cykliczna impreza integracyjna "Anulki 2014" zorganizowana przez Grupę Nieformalną DOM działającą przy Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie oraz Stowarzyszenie Komitet Miast Bliźniaczych Nowa Dęba - Fermoy - Ploemeur w ramach projektu "Letnia Szkoła dla Seniorów".

Czytaj więcej: Relacja z projektu - Anulki 2014 - Działaj Lokalnie VIII

„Daleko, Blisko – RAZEM” – czas na dalszą współpracę - Działaj Lokalnie VIII

Relacja z projektu „Daleko, blisko – RAZEM”. Projekt realizowany w ramach Programu Działaj Lokalnie VIII realizowanego przez nieformalną „Grupę Wisła”.

Wspólny tydzień spędzony z młodzieżą ukraińską dobiegł końca. W terminie od 9 do 17 września 2014 mieliśmy możliwość gościć 13 osobową Polonię z Ukrainy z miejscowości Czortków, liderem grupy ukraińskiej jest Pani Nataliya Ivatsiv, natomiast liderem projektu po stronie polskiej jest Pan Dariusz Bukowski. Młodzież ukraińska miała możliwość przyjrzeć się pracy Fundacji, grup wolontarystycznych działających przy Fundacji, nastąpiła wymiana dobrych doświadczeń, aby wspólnie wypracować plan działania na przyszły rok.

Czytaj więcej: „Daleko, Blisko – RAZEM” – czas na dalszą współpracę - Działaj Lokalnie VIII

Nadesłane wnioski - Działaj Lokalnie VIII - 2014

Na konkurs Ośrodka Działaj Lokalnie FFL SMK wpłynęło 17 wniosków. W tym roku najwięcej aktywności mamy w gminie Pysznica, z której wpłynęło 6 wniosków. Z pozostałych gmin objętych konkursem wpłynęło 11 wniosków w tym z miasta i gminy Nowa Dęba– 4, gminy Zaleszany – 3, z gminy Bojanów – 2, z miasta i gmina Baranów Sandomierski – 1. Jeden wniosek dotyczy inicjatywy realizowanej na terenie kilku gmin.

Czytaj więcej: Nadesłane wnioski - Działaj Lokalnie VIII - 2014

Zmieniając otoczenie - zmieniamy siebie - Jadachy, Działaj Lokalnie 2014

Finał konkursu " W Jadachach może być piękniej"

W czerwcu Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnobrzegu oraz Urzędem Miasta i Gminy Nowa Dęba rozpoczęło realizację projektu "Zmieniając otoczenie - zmieniamy siebie". Głównym celem projektu jest aktywizacja mieszkańców Jadachów w kierunku poprawy wizerunku miejscowości poprzez zagospodarowanie i zazielenienie przestrzeni publicznej wzdłuż drogi powiatowej. W ramach projektu zorganizowaliśmy już konkurs pod hasłem "W Jadachach może być piękniej" na najładniej ukwiecony pas przestrzeni publicznej między posesją a drogą powiatową...

Czytaj więcej: Zmieniając otoczenie - zmieniamy siebie - Jadachy, Działaj Lokalnie 2014

Nabór wniosków do Programu Działaj Lokalnie VIII

6 tysięcy na energię odnawialną !!!

Fundacja Fundusz Lokalny SMK zachęca do skorzystania z niezwykłej możliwości uzyskania dotacji na odnawialną i pożyteczną energię – energię społeczną.
W IX edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Czytaj więcej: Nabór wniosków do Programu Działaj Lokalnie VIII

Międzypokoleniowa solidarność na rzecz utrzymania tradycji - Działaj Lokalnie VIII

"W ramach programu „Działaj Lokalnie”, Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Fundusz Lokalny SMK jest realizowany projekt pn. „Międzypokoleniowa solidarność na rzecz utrzymania tradycji” przez Ochotniczą Straż Pożarną w Studzieńcu w ramach którego zostanie odnowiona kapliczka w Słomianej znajdującą się na posesji Pana Kamila Kuśmidra. Ochotnicza Straż Pożarna w Studzieńcu ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży podczas którego lokalni młodzi przedstawili swój pomysł na wygląd kapliczki.

Czytaj więcej: Międzypokoleniowa solidarność na rzecz utrzymania tradycji - Działaj Lokalnie VIII

Działaj Lokalnie - konkurs !

Fundacja Fundusz Lokalny SMK we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza lokalny konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Czytaj więcej: Działaj Lokalnie - konkurs !