Stypendia część dalsza

the bestKilka dni temu świętowaliśmy przyznanie stypendiów na I rok studiów w ramach Programów Stypendiów Pomostowych dla naszej "piątki" rekomendowanych studentów  a dziś kolejna miła niespodzianka dla naszych fundacyjnych "młodych zdolnych". 

Czytaj więcej: Stypendia część dalsza

Stypendium to...

Szansa, rozwój pasji, furtka, likwidacja barier, wymarzone studia, jak jeszcze opisują stypendia nasi Stypendyści ?
Co można zyskać z pomocą stypendium?

Odpowiedź w naszym filmiku poniżej:

Sukcesy Młodych Artystów !

Dagmara CzechuraCzy pamiętacie I edycje Festiwalu Miasto Młodych Artystów ?

My pamiętamy i pamiętamy Dagmarę Czechurę - która wystąpiła dla nas! Nasza współpraca rozpoczęła się trochę wcześniej i trwa do dziś.

Publikujemy najnowszy teledysk w wykonaniu Dagmary i ekipy a mianowicie:

Czytaj więcej: Sukcesy Młodych Artystów !

Gala Stypendialna 2015

DSC 008329 grudzień 2015 data pamiętna dla Fundacji i mamy nadzieję dla Was – zaproszonych gości. 4. Gala Stypendialna przeszła do historii. 12 Stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych, 3 Stypendystów Programu Agrafka Agory oraz 3 Stypendystów Festiwalu Miasto Młodych Artystów otrzymało pamiątkowe dyplomy i gromkie brawa za swoje osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz społeczne.

Czytaj więcej: Gala Stypendialna 2015

Zapowiedzi pierwsze

Tak było:

styp1 styp2 styp3

Jak będzie w tym roku na Gali Stypendialnej 2015? Nie wiemy, ale wiemy, że odbędzie się 29 grudnia. Już dziś zapraszamy naszych partnerów i stypendystów aby rezerwować sobie czas na coroczne świętowanie z młodzieżą. Gali jak zwykle towarzyszyć będą artystyczne i kulinarne prezentacje. Szczegóły podamy na początku grudnia.

opr.
Stanisław Baska

Stypendia z Fundacją Fundusz Lokalny SMK

logoStypendia pomostowe dla studentów I roku

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłasza dodatkowy nabór do Programu Stypendiów Pomostowych (SEGMENT II), w ramach którego można uzyskać stypendium na I rok w kwocie 5000 PLN.

Co należy zrobić?

  1. Zapoznać się z warunkami konkursu (Więcej o programie PSP: http://fep.lodz.pl/pl/programy/program-stypendiow-pomostowych/
  2. Złożyć wniosek za pośrednictwem generatora w terminie do 25 września br.  do godziny 16:00;

Pobrać, wypełnić i dostarczyć wniosek o rekomendację do Fundacji Fundusz Lokalny SMK (Lokalna Organizacja Stypendialna) w terminie do 26.09. 2015 r. na adres Biuro Zarządu Fundacji, Koćmierzów 2, 27-650 Samborzec. Do wniosku o rekomendację dołączyć wydrukowany i podpisany wniosek o stypendium wraz z załącznikami.

agrafkaStypendia dla studiujących artystów

Fundacja Fundusz Lokalny SMK jako partner Programu Agrafka Agory ogłasza nabór na stypendium wspierający osoby studiujące i jednocześnie rozwijające swoje uzdolnienia artystyczne.  Do uzyskania jest stypendium w wysokości 3420 PLN.

Co należy zrobić?

  1. Zapoznaj się z regulaminem konkursu (więcej: http://www.fundacjasmk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=435:wspinaj-sie-z-agrafka-agory-nie-przegap-okazji-dla-wzmocnienia-wlasnego-rozwoju&catid=145&Itemid=254 )
  2. Pobierz i wypełnij wniosek oraz złóż go w terminie do 28 września na adres: Biuro Zarządu Fundacji, Koćmierzów 2, 27-650 Samborzec.

sport

Coś dla sportowców

Jeśli uprawiasz sport i masz ambicje rozwijać swój talent lub sportowo animować innych zajrzyj na najnowszą platformę www.damnasport.pl.  To pierwsza polska platforma crowdfundingowa dla zdolnych sportowców. Zbierać pieniądze przez Damnasport można na cele bezpośrednio związane z rozwojem kariery sportowej, np. zakup sprzętu sportowego, wyjazd na zawody sportowe/ treningi/ zgrupowania, wynajem sali treningowej, etc. Każdy sportowiec – osoba fizyczna profesjonalnie zajmująca się sportem - może utworzyć zbiórkę.

Pytania dotyczące stypendiów proszę przekazywać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opracował:
Stanisław Baska
Prezes Zarządu Fundacji

Stypendium - czy warto?

Czy warto starać się o stypendium, w jaki sposób można je zdobyć, jak wykorzystać - przeczytajcie co na ten temat uważają nasi stypendyści w ramach Festiwalu Miasto Młodych Artystów 2013.

Rozmowa z Błażejem Pałkusem

Rozmowa z Patrycją Szubstarską

Rozmowa z Wiktorem Stypą

"Stypendium kontynuacyjne" otrzymuje...

Stypendium finansowane jest w ramach wsparcia jakie zostało udzielone FFL SMK przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, z Programu "Agrafka Agory".

Raport sporządzony po obradach Komisji Stypendialnej działającej przy FFL SMK do pobrania poniżej.

Wynik - DECYZJA NR 02/09/2014

GRATULUJEMY

Gala Stypendialna 2014

W sobotę 8 listopada w „Gościńcu Koćmierzów” odbyła się Gala Stypendialna 2014 dedykowana stypendystom jak i wszystkim tym, którzy wspierają Fundację, a tym samym zdolną młodzież z naszego terenu.

Powołując się na fakty i liczby w tym roku Fundacja wraz z partnerami lokalnymi: samorządy, organizacje, osoby fizyczne budując partnerstwa, umowy współpracy czy, tak jak w przypadku stypendiów pomostowych lokalne grupy sponsorskie, miała przyjemność przyznać 12 stypendiów: 7 edukacyjnych, 4 artystyczne i 1 kontynuacyjne na drugi rok studiów.

Czytaj więcej: Gala Stypendialna 2014

Zdobądź stypendium

Zapraszamy do skorzystania z oferty stypendialnej

AGRAFKA - stypendia artystyczne więcej informacji, regulamin i wnioski do pobrania: http://www.filantropia.org.pl/jak-zmieniamy-swiat/28-programy/75-program-stypendialny-agrafka

PSP - Program Stypendiów Pomostowych - stypendia dla tegorocznych maturzystów - regulamin i wniosek do pobrania: http://www.stypendia-pomostowe.pl/jak-zdobyc-pieniadze-na-studiowanie/#post-170

Wygraj w Tysiaca - konkurs na inicjatywę lokalną - więcej informacji, wnioski i regulamin:

regulamin, wniosek: http://baranow.home.pl/www/mlodzigniewni/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=103&Itemid=525

informacjie: http://baranow.home.pl/www/mlodzigniewni/index.php?option=com_content&view=article&id=150&Itemid=487

Gala Stypendialna 2013

 28 grudnia 2013 w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie odbyła się Gala Stypendialna 2013. Galę poprowadzili Pani Elżbieta Mazur -UG Klimontów wraz z Krzysztofem Zielińskim – dyrektorem I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Konferansjerzy  rozpoczęli tegoroczne uroczystości witając przybyłych gości  m.in. Jana Pelczara Zastępcę Miasta i Gminy Baranów Sandomierski i jednocześnie członka lokalnej grupy sponsorskiej, Wiesława Ordona -Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba a zarazem szefa lokalnej grupy sponsorskiej, Zygmunta Żołądzia- Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba i zarazem członka lokalnej grupy sponsorskiej, Wiesławę Skowrońską, Redaktora Naczelnego „Tygodnika Nadwiślańskiego” i jednocześnie szefową Komisji Stypendialnej 2013 oraz wolontariuszy, stypendystów, beneficjentów programów Fundacji Fundusz Lokalny SMK z powiatu tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i sandomierskiego.
Po krótkim wstępie Wójta Gminy Klimontów Ryszarda Adama Bienia, Prezes Zarządu FFL SMK Stanisław Baska przybliżył zebranym m.in. historię powstania Fundacji, opowiedział o aktualnych programach oraz realizowanych projektach a także przedstawił Partnerów Fundacji.

Czytaj więcej: Gala Stypendialna 2013

Gala Stypenidalna 2012

W minioną sobotę w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyła się Gala Stypendialna Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Wśród zgromadzonych byli między innymi Burmistrz Baranowa Sandomierskiego Jacek Hynowski oraz Burmistrz Nowej Dęby, a zarazem członek Komisji Stypendialnej FFL SMK Wiesław Ordon.

Czytaj więcej: Gala Stypenidalna 2012

Podkategorie

- stypendium edukacyjne

- stypendium dla utalentowanych w dziedzinach humanistycznych i ścisłych