Konto bankowe OPP a 1%

Niezgłoszenie numeru konta do urzędu skarbowego do końca stycznia powoduje utratę możliwości zbierania 1%. Tymczasem na wykazie OPP uprawnionych do 1% za 2012 r. nie ma go aż 635 organizacji pożytku publicznego. Sprawdź, czy twoja organizacja nie jest jedną z nich.

Czytaj więcej: Konto bankowe OPP a 1%

Kto pyta nie błądzi. Prezydent podpisał nową ustawę o referendum.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o referendum lokalnym, która rozszerza katalog spraw, w których referenda będą mogły być przeprowadzane m.in. o istotne sprawy społeczne lub gospodarcze.

Czytaj więcej: Kto pyta nie błądzi. Prezydent podpisał nową ustawę o referendum.

Punkty Porad Prawnych (PPP)

Punkty Porad Prawnych (PPP) działające w 2012 r. w ramach projektu „Akademia Demokracji Lokalnej” wskazały na potrzebę funkcjonowania niezależnych i dostępnych porad prawnych dla organizacji pozarządowych. Zgłaszane wnioski o poradę, zakres tematyczny poruszanych zagadnień oraz możliwość konsultacji bezpośrednio z prawnikami stały się ważnym elementem zrealizowanego projektu. Dlatego PPP nadal będą dostępne dla liderów organizacji społecznych. Jednak ze względu na zakończone dofinansowanie z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ocenę ewaluacyjną korzystanie z PPP w 2013 r. zostanie uregulowane następującymi zasadami:

Czytaj więcej: Punkty Porad Prawnych (PPP)

Prawo do informacji.Bez danych osobowych też jest udostępniona.

Burmistrz, udzielając informacji zawierającej chronione ustawą dane osobowe, naraża się na odpowiedzialność karną za ich ujawnienie - przypomina "Rzeczpospolita".

Czytaj więcej: Prawo do informacji.Bez danych osobowych też jest udostępniona.

"Instrumenty ochrony praw obywatelskich" - odwołane!

Fundacja Fundusz Lokalny SMK informuje, iz szkolenie pt. "Instrumenty ochrony praw obywatelskich" planowane na dzień25 stycznia zostaje odwołane z przyczyny braku wystarczającej ilości zgłoszeń uczestnictwa.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniem serdecznie przepraszamy.

Doradztwo jednak zostanie zrealizowane - osoby które potwierdziły swój udział proszone są o przesłanie pytań/opisu problemów na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla tych osób, na podstawie przesłanych informacji, zostaną przygotowane indywidualne opinie prawne.