„Stowarzyszenie nieprowadzące działalności gospodarczej jako organ prowadzący szkołę – podstawy prawne”

Fundacja Akademia Obywatelska w ramach projektu „Nowa Energia PES na Podkarpaciu” zaprasza członków, wolontariuszy i pracowników organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej, z terenu woj. podkarpackiego do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu:

Czytaj więcej: „Stowarzyszenie nieprowadzące działalności gospodarczej jako organ prowadzący szkołę – podstawy...

Szkolenia ADL

Zapraszamy do udziału w szkoleniu wyjazdowym dla liderów . Plan wyjazdu zakłada zapoznanie się z doświadczeniami Fundacji Bieszczadzkiej w działaniach na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Zgłoszenia (do 31 paźdzernika) prosimy przesyłać na adresTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Terminy szkoleń i wyjazdu wstępnie planowane na listopad/grudzień. Wszystkich zainteresowanych powiadomimy mailowo.

Kto na nas patrzy? Obywatel pod obserwacją kamer

11 października od godz. 12:00 do 16:30 w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 26 odbędzie się seminarium "Kto na nas patrzy? Obywatel pod obserwacją kamer". Organizatorami spotkania są: Rzecznik Praw Obywatelskich, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i Fundacja Panoptykon.

Czytaj więcej: Kto na nas patrzy? Obywatel pod obserwacją kamer

Nowelizacja ustawy o zgromadzeniach podpisana

4 października Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy - Prawo o zgromadzeniach. Nowelizacja daje samorządom m.in. nowe możliwości w przypadku zgłoszenia dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie. Zmodyfikowano również zasady odwoływania się od decyzji zakazującej zgromadzenia. Więcej naportalu ngo.pl

Status OPP – trudności z rejestracją w KRS

Status organizacji pożytku publicznego (OPP) mogą otrzymać stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty z nimi zrównane (np. organizacje sportowe i kościelne). Dzięki niemu organizacje mają możliwość skorzystania z różnych przywilejów (w tym z odpisów 1% podatku), ale mają też dodatkowe obowiązki, takie jak złożenie dodatkowego sprawozdania. Więcej na portalu ngo.pl.