Aktywni obywatele działają

FIO nowe logoAktywni obywatele działają: blisko 600 wniosków (informacje szacunkowe z godziny 14.45) zostało złożonych w 3 edycji projektu Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

Spotkania informacyjne za nami a przed nami …

FIO nowe logoSpotkaniem w powiecie kolbuszowskim w dniu 9 lutego Fundacja Fundusz Lokalny SMK zakończył tegoroczne spotkania informacyjne dotyczące udziału w projekcie Akademia Aktywnych Obywateli.

Czytaj więcej: Spotkania informacyjne za nami a przed nami …

Harmonogram szkoleń w ramach FIO - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

FIO nowe logoZdobądź 5000 złotych na lokalną inicjatywę - weź udział w szkoleniu

W ramach projektu Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalnew latach 2014 – 2016 nowopowstałe organizacje społeczne oraz grupy nieformalne (min. 3 osoby) mogą uzyskać dotację do wysokości 5000 złotych na zadania mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego.

Czytaj więcej: Harmonogram szkoleń w ramach FIO - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

Ruszył 3 nabór do konkursu FIO-Podkarpackie Inicjatywy Lokalne-Akademia Aktywnych Obywateli

FIORuszył nabór wniosków w konkursie grantowym, organizowanym w ramach projektu - „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, w którym młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z województwa podkarpackiego, mają szansę na pozyskanie od 2000,00 zł do 5 000,00 zł na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego. Pula środków, która zostanie przekazana na inicjatywy lokalne w 2016 roku wynosi 500 650,00 zł.

Więcej informacji: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl 

Akademia Aktywnych Obywateli – edycja 3 rusza

FIO20 i 28 listopada w Stalowej Woli i Tarnobrzegu odbywały się pierwsze spotkania informacyjne  i szkoleniowe realizowane w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”. W ramach projektu, Fundacja wraz z 3 innymi podkarpackimi organizacjami realizuje duży projekt regrantingu.  W przyszłym roku realizacja projektu bez większych zmian – nabór wniosków do 28 lutego, pula środków na mikrodotacje (do 5000 PLN) wyniesie ponad 500 tys. PLN.

Czytaj więcej: Akademia Aktywnych Obywateli – edycja 3 rusza