„Pamiętamy”

2Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Wspierania Zespołu Szkół w Pysznicy wraz z 17 WDH Boanerges Pysznica, realizuje projekt „Pamiętamy”, którego celem jest podjęcie działań wychowawczo-obywatelskich na rzecz pamięci o walczących w obronie Ojczyzny i rozpropagowanie wśród obecnych harcerzy historii z czasów II Wojny Światowej.

Czytaj więcej: „Pamiętamy”

Dodatkowy nabór w gm. Zaklików

GRAFIKAW związku z dodatkowymi środkami uzyskanymi przez Fundację Fundusz Lokalny SMK przeznaczonymi na działania animacyjne na terenie Gminy Zaklików Fundacja ogłasza dodatkowy konkurs. Zasady dotyczące konkursu:

Czytaj więcej: Dodatkowy nabór w gm. Zaklików

Wakacje z angielski plus - w ramach Działaj Lokalnie

DSC02172Dzięki współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Zaklikowskiej z brytyjskim Stowarzyszeniem Polonia- Polish Community Group oraz Burmistrzem Zaklikowa w dniu 13.07.2016 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie rozpoczęła się II edycja programu Wakacje z angielskim plus.

Czytaj więcej: Wakacje z angielski plus - w ramach Działaj Lokalnie

GLOBAL CHALLENGES LOCAL SOLUTIONS - sieć ODL dla Ukrainy

Dzialaj Lokalnie logo rgbFundacja SMK została włączona do grona organziacji, które będą mogły tworzyć nową sieć typu Działaj Lokalnie na Ukrainie. Zdobyte doświadczenie czas przekazać innym. Natomiast my liczymy, że dzięki współpracy zdobędziemy dodatkowe doświadczenie we współpracy międzynarodowej, a nasi sąsiedzi na Ukrainie doświadczą zmian na lepsze. W związku z nowymi działaniami zapraszamy do współpracy gminy współpracujące z gminami ukraińskimi.

Więcej informacji

Kapliczka nad Starym Sanem - renowacja i przywrócenie wspomnień

Photo0035Kapliczka nad Starym Sanem - pamięć i tożsamość - to tytuł projektu, który otrzymał dofinansowanie z Programu Działaj Lokalnie. Już od maja trwały prace związane z odnowieniem rozwalającego się ogrodzenia wokół kapliczki z XIX wieku, z wizerunkiem Matki Boskiej.

Czytaj więcej: Kapliczka nad Starym Sanem - renowacja i przywrócenie wspomnień