Wyniki Regionalnego Konkursu Grantowego RS 2016!

Logo RSGratulujemy! Liczba dofinansowania projektów ze środków Programu Równać Szanse wynosi 111! Wszystkie szczegóły, listy oraz kolejne kroki związane z formalnościami znajdują się na stronie Programu pod linkiem: http://rownacszanse.pl/i301

Czytaj więcej: Wyniki Regionalnego Konkursu Grantowego RS 2016!

Czas działać dalej...

Logo RSW załączeniu zamieszczamy listy wniosków złożonych do Programu "Równać Szanse" - RKG 2016, które zostały ocenione pod względem spełnienia wymogów formalnych. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 607 560 016 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lista_projektów_RS2016_negatywna_ocena_formalna.pdf

Lista_projektów_RS2016_pozytywna_ocena_formalna.pdf

Lista wniosków - Równać Szanse

Przedstawiamy listę wniosków, które wpłynęły do regionu objętym naszym patronatem tj.: woj. świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie oraz lubelskie w ramach Programu Równać Szanse. Liczba wniosków wynosi 195. 
W zestawieniu znajduje się nazwa projektu, nazwa organizacji która złożyła wniosek, miejscowość oraz województwo. Jeszcze raz gratulujemy! 

Lista wniosków Regionalnego Konkursu Grantowego - Równać Szanse 2016 - do pobrania

Najwyższy czas na podsumowania!

Logo RSPragniemy poinformować, iż w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Programu "Równać Szanse" z obszaru Polski Południowo-Wschodniej (woj. lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie), dla którego Fundacja Fundusz Lokalny SMK jest Partnerem Regionalnym złożono łącznie 195 wniosków, w tym z województwa:

Czytaj więcej: Najwyższy czas na podsumowania!

Jeszcze tylko miesiąc!

Logo RS

Został miesiąc aby opracować z grupą młodzieży wniosek o dofinansowanie do programu „Równać Szanse. Dla najlepszych projektów czeka nagroda - 8500 PLN na realizację inicjatywy młodzieżowej. Więcej: www.fundacjasmk.pl w zakładce „Równać Szanse” . Prosimy pamiętać, że program wspiera projekty tworzone „z młodzieżą”. Uwaga: w tym roku można skorzystać z doradztwa telefonicznego oraz wziąć udział w spotkaniach informacyjnych i doradczych, które odbywają się w każdym z województw objętych konkursem. 

Czytaj więcej: Jeszcze tylko miesiąc!

Program „Równać Szanse” ma 15 lat

rownac sznseW dniach 5-7 listopada Fundacja uczestniczyła w świętowaniu 15 lat Programu „Równać Szanse”. Dla przypomnienia: był to jeden z pierwszych programów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. „RS” i dla nas miał szczególne znaczenie – w 2002 r. dzięki wsparciu z programu zrealizowaliśmy jedne z pierwszych projektów partnerskich, adresowanych do młodzieży gminy Gorzyce i Zaleszany, który w swej istocie dał początek naszej akcji „Wygraj w tysiąca”.  Na spotkaniu urodzinowym Fundacja została zaproszona (obok 3 innych organizacji) do zaprezentowania naszej historii i naszych aktywności adresowanych dla młodzieży. Dla zespołu „Równać Szanse” życzymy kolejnych tak udanych 15 lat.

Więcej o imprezie: http://www.rownacszanse.pl/Akt3

Młodzi Gniewni zauważeni

kasaJest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasze partnerstwo „Młodzi gniewni dla nas pewni” zostało nagrodzone przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce nagrodą główną. W dowód naszej najaktywniejszej działalności spośród innych partnerstw oraz za kontynuację działań Fundacja Fundusz Lokalny SMK otrzymała nagrodę w kwocie 30.000,00 PLN.

Czytaj więcej: Młodzi Gniewni zauważeni

Młodzi i Gniewni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naszymi celami operacyjnymi programu "Młodzi Gniewni dla nas pewni" są:
- wzmacnianie istniejących inicjatyw partnerskich, które są najlepiej realizowane m.in. poprzez dofinansowanie funkcjonujących klubów eMKA, granty rozwojowe dla liderów młodzieżowych i pracowników młodzieżowych,
- rozwijanie, kreowanie i promowanie najlepszych organizacji młodzieżowych takich jak: samorządy uczniowskie i młodzieżowe rady gmin.
- włączanie do Partnerstwa nowych instytucji i osób deklarujących działania zbieżne z misją Funduszu Lokalnego poprzez utworzenie funduszu wieczystego finansującego inicjatywy młodzieżowe,
- stworzenie ścisłej zależności pomiędzy prowadzonymi akcjami, ich wzajemnym uzupełnianiu się, tak aby zapewnić kompleksowość działań (pomysł  wsparcie  rozwój inicjatywy).

Program realizowany jest poprzez następujące akcje:

1. Akcja „Wygraj w Tysiąca” obejmuje dofinansowanie kwotą 1 tys. PLN inicjatyw min. 4-osobowych grup młodzieżowych, rozwijających ich zainteresowania, pasje, pomysły, uczących.

2. Akcja Lider i Opiekun  program grantów rozwojowych, który obejmuje liderów młodzieżowych (13-25 lat) oraz animatorów pracy z młodzieżą i opiekunów samorządów szkolnych, którzy w poprzednich edycjach Programu aktywnie uczestniczyli choćby w jednej Akcji. Ze środków Programu w 2011 r. wdrożono 5 grantów rozwojowych. ...

Czytaj więcej: Młodzi i Gniewni

Młodzi Gniewni nadal w działaniu!

 

Do tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie, PAFW realizowanego przez ARFwP i Fundację Fundusz Lokalny SMK przystąpiło aż osiemnaście organizacji. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż cztery spośród aplikujących to laureaci, albo wręcz partnerzy projektu Młodzi Gniewni Dla Nas Pewni. ...

Czytaj więcej: Młodzi Gniewni nadal w działaniu!

Podkategorie

Projekty realizowane we współpracy z Fundacją: