5 lat, 6 nagród i 9 setek na przyszłość

IMG 1011

24 listopada Fundacja Fundusz Lokalny SMK obchodziła swoje 5 lecie istnienia. Był to dobry moment na podsumowanie licznych programów i projektów, które Fundacja zrealizowała na terenie głównie trzech powiatów: sandomierskiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego. Uroczystość odbyła się w Wydrzy, w myśliwskim domku Koła Łowieckiego „Leśnik” z Tarnobrzega, który służy jako miejsce edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: 5 lat, 6 nagród i 9 setek na przyszłość

Ogłaszamy konkursy na Lokalne Inicjatywy 2016!

lokalneZapraszamy do zapoznania się z regulaminem i formularzami konkursowymi w ramach programu Lokalne Inicjatywy! Do wzięcia udziału zapraszamy realizatorów z programów Działaj Lokalnie IX 2016 oraz FIO - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne z edycji 2016. Termin składania wniosków upływa z dniem 30 października 2016 roku!

Czytaj więcej: Ogłaszamy konkursy na Lokalne Inicjatywy 2016!

Lokalne inicjatywy

Stawiamy na Liderów i dlatego wzmacniamy liderów i społeczności lokalne oraz otwieramy samorządy na współpracę z mieszkańcami. Chcemy promować oraz wprowadzać w życie ideę dobra wspólnego oraz zasadę subsydiarności Państwa. Prowadzimy też stałą działalność doradczą i edukacyjną dla lokalnej społeczności. Chcemy działać w partnerstwie z innymi organizacjami oraz instytucjami w myśl zasady: razem możemy zrobić więcej i lepiej.

Lokalne konkursy Fundacji - zapowiedzi

logo lokalne inicjatywy CMYK hi resLokalne inicjatywy to program Fundacji, w którym wspieramy społeczności w ich lokalnych działaniach. Aktualnie, realizujemy dwa projekty, które poza wsparciem doradczym czy szkoleniowym umożliwiają uzyskać dotację na wdrożenie inicjatywy społecznościowej. Program „Działaj Lokalnie” - Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Akademia Aktywnych Obywateli realizowany w ramach Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, finansowany w ramach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj więcej: Lokalne konkursy Fundacji - zapowiedzi

Broszura informacyjna - dowiedz się jak realizować inicjatywy lokalne

"Tu jest moja Ameryka" - ludzie od wieków poszukują tej wybranej krainy w której żyje im się dobrze. W tym celu przemierzaja tysiace kilometrów i podejmuja wyzwanie. A gdyby tak popatrzec na swoje miejsce zamieszkania i powiedziec tu jestem szczesliwy/a. Znam potrzeby swojego srodowiska. Wspólnie z innymi mieszkancami inicjuje działania na rzecz mojej okolicy. Rozwijam siebie, rozwijam swoje srodowisko. Chce tu mieszkac. Tworze INICJATYWY LOKALNE! I powiedzieć wówczas z duma i pewnością siebie „Tu jest moje miejsce - to mój przystanek.

Takim oto wstępem rozpoczyna się 4 Broszura informacyjna pt. "Warto działać lokalnie". ...

Czytaj więcej: Broszura informacyjna - dowiedz się jak realizować inicjatywy lokalne

Podkategorie

Znajdziesz tutaj informacje na temat Programu Działaj Lokalnie. W zakładkach Edycja 2012 do bierzącego roku znajdują sie informacje na temat zasad konkursu w poszczególnych latach, niezbędne dokumenty do pobrania oraz relacje z przeprowadzonych inicjatyw lokalnych.