Relacja z projektów Działaj Lokalnie VII - 2012

1. Stowarzyszenie Na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy - „Dla dobra nas wszystkich”

Wspólne wybudowanie i zagospodarowanie boiska do piłki plażowej, które jest miejscem spotkań i integracji mieszkańców przy okazji turniejów. Młodzież w sposób atrakcyjny wykorzystuje swój wolny czas w okresie letnim, a mieszkańcy poprawiają swoja kondycję psychofizyczną, umacniają więzi sąsiedzkie oraz nieustannie wykazują chęć dalszego działania! W spotkaniach uczestniczyło ponad 400 osób. ...

Czytaj więcej: Relacja z projektów Działaj Lokalnie VII - 2012

Pysznica zdecydowanie Działa Lokalnie!

 

Jak widać nasi beneficjenci z Pysznicy - SWAL i Państwo Smaliszowie ostro zabrali się do pracy. Mamy już pierwsze efekty. Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Pysznica przygotowało plakaty informujące o rozpoczęciu swojego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, projekt pod nazwą ?Wszyscy jesteśmy drużyną? przewiduję organizację rodzinnej akademii sportowej, a także stworzenie pieszo ? rowerowej mapy okolicy.

Nie próżnuje także grupa Państwa Smaliszów. W ramach projektu ?Piknik rodzinny z tradycja i historią? nasi Beneficjenci zamierzają już 26 czerwca zorganizować imprezę, w czasie której odbędzie się m.in. wycieczka do miejsc związanych z lokalną historią, zwiedzanie stadniny koni w Kochanach, a jako uwieńczenie całości - piknik i spotkanie z artystą, przede wszystkim wspaniałym rzeźbiarzem ale i jednocześnie gospodarzem biesiady, Panem Stanisławem Popkiem.

My ze swej strony gorąco dopingujemy obie grupy, trzymamy mocno kciuki i życzymy słonecznej pogody na 26 czerwca :)

Opracował:
Krzysztof Kukiełka

 

W nas drzemie siła!

"Liczy się (...) każda pojedyncza bila". Jak w grze tak i w życiu. Ludzie są zdolni do wielkich rzeczy w grupie. Do tego przekonywał nas młody, utalentowany artysta z Nowej Dęby - Sebastian 'JESIOŁ' Jesiołowski, gdzie w sobotę 17 listopada, w Samorządowym Ośrodku Kultury miały swoją premierę jego najnowsze teledyski zrealizowane w ramach Programu Działaj Lokalnie VII.

Czytaj więcej: W nas drzemie siła!

W Jadachach budują boisko do siatkówki plażowej

Stowarzyszenie Na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy w ramach projektu "Dla Dobra Nas Wszystkich" zaplanowało szereg działań mających na celu stworzenie warunków aktywnego wypoczynku i integracji społeczności lokalnej.

Na tym boisku 22 lipca rozegrany zostanie pierwszy w historii Jadachów turniej siatkówki plażowej. (fot. archiwum prywatne)W połowie czerwca ruszyły prace przy budowie boiska do siatkówki plażowej. Boisko o wymiarach 16 x 8 metrów powstaje przy Zespole Szkół w Jadachach. Do prac aktywnie włączyli się członkowie Stowarzyszenia, Rady Sołeckiej oraz uczniowie tutejszej szkoły.

 - Prace przy budowie boiska, dostarczają wiele radości i satysfakcji z nowo powstającego obiektu. Uroczyste otwarcie boiska połączone z pierwszym Turniejem Piłki Siatkowej Plażowej odbędzie się 22 lipca, na które już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców Jadachów oraz całej gminy Nowa Dęba ? mówi Elżbieta Głaz, koordynator projektu.

 Całe przedsięwzięcie dofinansowano z pieniędzy Programu Działaj Lokalnie VII Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny w Zbydniowie.

 

Lokalne działania - Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy w ramach projektu Dla Dobra Nas Wszystkich zaplanowało szereg działań mających na celu stworzenie warunków aktywnego wypoczynku i integracji społeczności lokalnej. W połowie czerwca ruszyły prace przy budowie boiska do siatkówki plażowej przy Zespole Szkół w Jadachach. Do pracy aktywnie włączyli się członkowie Stowarzyszenia, Rady Sołeckiej oraz uczniowie tutejszej szkoły. Uroczyste otwarcie boiska połączone z  I Turniejem Piłki Siatkowej Plażowej odbędzie się 22 lipca. Zdjęcia z placu budowy:

   


Również Stowarzyszenie Przyjaznych Edukacji ?Horyzont? w Zbydniowie aktywnie realizuje swoje plany. Działania związane z utworzeniem lokalnego ogródka  jako miejsca wypoczynku dla mieszkańców Zbydniowa rozpoczęły się 18 czerwca. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z prac i plakaty informujące o przedsięwzięciu.

  

A to już Pysznica. Państwo Smaliszowie w ramach planowanych działań na pikniku rodzinnym:

   

Opracował
Krzysztof Kukiełka