Konkurs! Lokalne Inicjatywy 2016!

lokalneZapraszamy do zapoznania się z regulaminem i formularzami konkursowymi w ramach programu Lokalne Inicjatywy! Do wzięcia udziału zapraszamy realizatorów z programów Działaj Lokalnie IX 2016 oraz FIO - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne z edycji 2016. Termin składania wniosków upływa z dniem 30 października 2016 roku!

Czytaj więcej: Konkurs! Lokalne Inicjatywy 2016!

Opłacalna współpraca

FIO ogolneZapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w projekcie

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wspólnie z partnerem lokalnym – Fundacją Fundusz Lokalny SMK, w ramach projektu „Możemy więcej i lepiej – Akademia współpracy finansowej JST-NGO” współfinansowanego ze środków Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących finansowych mechanizmów współpracy samorządów i organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej: Opłacalna współpraca

Przygoda w USA - zobacz jak ją rozpocząć

usaAmbasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX. Jest on finansowany przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2017/18. O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum. Uczestnicy będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Czytaj więcej: Przygoda w USA - zobacz jak ją rozpocząć

Sukces zaczyna się od stypendium - konkurs!

konkurs stypendium sukcesStypendium odmieniło Twoje życie? Pokaż to! Konkurs „Sukces zaczyna się od stypendium”

Stypendia dają moc. Stypendia mogą pomóc w rozwoju,  w podjęciu ważnych decyzji edukacyjnych, w spełnianiu marzeń. Jeśli Twoja historia wpisuje się w hasło „Sukces zaczyna się od stypendium”, weź udział w konkursie!

Stwórz krótki film (lub fotokast), opisujący zmiany, które wniosło w Twoje życie zdobyte przez Ciebie stypendium. Zainspiruj innych.

Czytaj więcej: Sukces zaczyna się od stypendium - konkurs!

Już wrześniu 2016 r. - ósma edycja konkursu o tytuł Społecznika Roku tygodnika Newsweek Polska

spolecznik2016Konkurs ma promować osoby, które są aktywne, biorą sprawy we własne ręce, działają na rzecz innych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2016 r. Sylwetka i działalność laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika Newsweek Polska.

Czytaj więcej: Już wrześniu 2016 r. - ósma edycja konkursu o tytuł Społecznika Roku tygodnika Newsweek Polska

Rodzinnie, integracyjnie i z uśmiechem na twarzy - nowodębski piknik rodzinny

rowerJuż za kilka dni piknik rodzinny, którego organizatorem jest Fundacja Fundusz Lokalny SMK. Piknik, jak co roku towarzyszy Festiwalowi Miasto Młodych Artystów. Tegoroczne imprezy odbywają się w Nowej Dębie i są organizowane we współpracy z lokalnym Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Gminą Nowa Dęba, która współfinansuje wydarzenie. Rodziny z dziećmi zapraszamy w niedzielę, 24 lipca, już od godz. 17.00.

Czytaj więcej: Rodzinnie, integracyjnie i z uśmiechem na twarzy - nowodębski piknik rodzinny