Eko-list, eko-akcja KONKURS

W imieniu Fundacji FFL SMK również zapraszamy do udziału w konkursie, a poniżej szczegóły z pierwszej ręki ...

Szanowni Państwo,

chciałabym zaprosić Państwa do udziału w programie Eko-starter, organizowanym przez Fundację Greenpeace Polska, którego celem jest wsparcie i promocja działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W ramach programu chcemy wesprzeć animatorów i animatorki, którzy/e połączą swoje pasje i zainteresowania z działaniami dotyczącymi ekologii, ochrony środowiska i kampanii prowadzonych przez fundację, popularyzującymi wolontariat i aktywizującymi środowisko lokalne.

W myśl zasady „Myśl globalnie – działaj lokalnie”, pod uwagę brane będą przede wszystkim projekty oparte na współpracy i zaangażowaniu różnych środowisk, które będą pobudzały lokalne społeczności do działania, a w rezultacie zmierzały do wprowadzania realnych zmian w postrzeganiu potrzeb ochrony środowiska.  

 Najciekawsze projekty zostaną dofinansowanie przez fundację, a ich autorzy i autorki będą mogli/ły wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych koordynatorów kampanii Greenpeace Polska. Maksymalna kwota przeznaczona na projekt wynosi 5.000 zł.

Zgłoszenia można nadsyłać od teraz do 31 marca br., na e-mail  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 
w formie listu intencyjnego, który jest dostępny na stronie www.eko-starter.pl. 

Zachęcam do rozpowszechniania informacji o programie, aby jak największa liczba osób dowiedziała się o inicjatywie i miała szansę zrealizować swój pomysł!

Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie www.eko-starter.pl

Z wyrazami szacunku
Dominika Sokołowska

Eko-starter |  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rusza Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2015”

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!  

Rusza Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2015” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważna jest dziedzina – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.

Udział w Programie „Równać Szanse 2015” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.

Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2015 roku do 30 listopada 2016 r.). Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do       20 000 mieszkańców.

Termin składania wniosków upływa 10 marca 2015 roku. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na naszej stronie internetowej: www.rownacszanse.pl

W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.

Fundacja Wspomagania Wsi - warsztaty

Fundacja Wspomagania Wsi ogłasza nabór na warsztaty organizowane w III kwartale 2012 r.

Wśród proponowanych tematów są:

Planowanie i realizacja projektów społecznych i partnerstw. Celem warsztatów jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie planowania i realizacji projektów oraz umiejętności przygotowywania wniosków o dotacje oraz prowadzenia współpracy w ramach partnerstw.

Komunikacja w społeczności lokalnej podnosząca wiedzę i umiejętności uczestników w przełamywaniu barier utrudniających skuteczną komunikację, w oparciu o zasady zapewniające poszanowanie interesów wszystkich zainteresowanych stron.

Księgowo-prawne podstawy zarządzania wiejską organizacją pozarządową. Celem warsztatów jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie prawidłowego zarządzania swoimi organizacjami w oparciu o obowiązujące przepisy prawne i rachunkowe.

Więcej informacji o warsztatach na stronie Fundacji Wspomagania Wsi w zakładce Warsztaty i Szkolenia.